Sokolie krídla

Úryvok zo Stanov občianskeho združenia Sokolie krídla, Článok I – Základné ustanovenia:

Sokolie krídla (v ďalšom texte len ako „združenie“) je neziskovým, nezávislým, nepolitickým a dobrovoľným združením členov a priateľov, občanov, rekreantov a priateľov obce Sokoľ (ďalej len „Sokoľčanov“), ktorí sú členmi združenia. Združenie v oblasti svojho pôsobenia svojou činnosťou nenahrádza úlohy a funkcie štátu, ani samosprávy.

Združenie vzniklo, aby:

a) svojou činnosťou podnietilo hlavne obyvateľov, rekreantov a priaznivcov obce Sokoľ k aktivitám, ktoré obec Sokoľ skrášlia, zveľadia, zmodernizujú a urobia hodnotnejšiou;

b) pomohlo predstaviteľom samosprávy s realizáciou pre Sokoľčanov prospešných projektov, prípadne im pomohlo rozhodovať, konať a hospodáriť pre Sokoľčanov čo najprínosnejším spôsobom.

Pôvod názvu Združenia pramení z histórie obce Sokoľ, ktorej vznik sa viaže k 13. storočiu, ako usadlosti so sokoliarmi pre kráľovské poľovačky konajúce sa v okolitých lesoch. „Krídla“ sú zasa symbolom slobody ale aj nadhľadu, či ochranny a tak „Sokolie krídla“ v sebe ponímajú nielen históriu obce ale symbolizujú i slobodu obce a jej obyvateľov a chcú im svojimi aktivitami zabezpečiť slobodnú a príjemnú existenciu a ochranu ich práv. Iný uhol pohľadu, ktorý tento názov združenia evokuje je perspektíva z akej vnímajú túto oblasť slobodne si v oblakoch lietajúce sokoly.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *